Brusnica 100%

Brusnicová šťava 100% EkoMedica SK

Usporiadať podľa 
Výrobca  


Brusnice a najmä ich šťava boli cenené pre schopnosť zabrániť infekcii močových ciest (IMC). Nedávne výskumy ukázali, že je to neobvyklý charakter ich proanthokyanidínov (PAC), ktorý súvisí s prevenciou infekcie močových ciest. Špeciálna štruktúra týchto PAC obsiahnutá v brusnicách pôsobí ako bariéra proti baktériám, ktoré by sa inak uchytili na steny močových ciest.

Konzumácia brusníc vo forme šťavy, v porovnaní s brusnicovými extraktmi konzumovanými vo forme kapsúl a tabliet, lepšie chráni náš tráviaci, kardiovaskulárny systém, pečeň a obličky. Toto pravidlo sa vzťahuje na celý komplex antioxidačných, protizápalových a protirakovinových účinkov.

Brusnice poskytujú úžasné množstvo výživných látok (fytonutrientov). Sem patria najmä fenolové kyseliny (hydroxycinnamická, koffeická, kumarová a ferulová kyselina), proanthocyanidiny (najmä epicatechiny), antokyány (vrátane cyanidinov, malvadinov a peonidinov), flavonoidy (vrátane quercetinu, myricetínu a kaempferolu) a triterpenoidy (najmä ursolická kyselina). Mnoho z týchto fytonutrientov poskytuje antioxidačné, protizápalové a protirakovinové zdravotné výhody. Brusnice sú tiež výborným zdrojom aminokyselín, nenasýtených mastných kyselín omega 3, 6, vitamínu C, dobrým zdrojom vlákniny, mangánu, vitamínu E a vitamínu K.

OGU3Z