Granátové jablko 100%

EkoMedica SK Granátové jablko

Usporiadať podľa 
Výrobca  

top produkt

Granátové jablká obsahujú vitamíny B, C a E. V jednom stredne veľkom plode granátového jablka (asi 150 gramov dužiny) je 6 mg vitamínu C, 0,55 mg vitamínu E, asi 6 mikrogramov kyseliny listovej a 0,1 mg pyridoxínu. Zaujímavý je pomerne vysoký obsah medi (0,07 mg), ktorá je dôležitá pre tvorbu červených krviniek. Vysoký obsah draslíka (260 mg) je výhodný pri artériovej hypertenzii. Taníny svojím sťahujúcim a protizápalovým účinkom pôsobia hojivo na podráždený tráviaci systém.

To najlepšie a najsilnejšie v granátových jablkách sú však antioxidanty, najmä zo skupiny flavonoidov. Okrem protirakovinového a antiaterosklerotického pôsobenia sú prospešné aj pri kŕčových žilách alebo hemoroidoch.

Dnes zažíva toto tropické ovocie vo svete veľký boom – svojim silným antioxidačným účinkom sa môže granátové jalko prirovnať k čučoriedkam, jahodám, či brusniciam. Výhoda granátového jablka je aj v tom, že sa veľmi dobre skladuje. Granátové jablko vydrží na chladnom a tmavom mieste aj pol roka.

Pre nás je využitie granátového jablka trochu neznáme, ak si ale nájdete trochu času, internet je plný zaujímavých receptov. Vyskúšajte ho pridať do akéhokoľvek ovocného šalátu, jogurtu alebo cereálnej kaše.

ODE2ZGNl